• חוויית דריפטינג
  • קורס נהיגת דריפטינג
  • חווית ראלי

שאלות נפוצות

פרטים בנושא חוויית ראלי

מדוע לעשות קורס נהיגה מתקדמת?

נפגעים רבים יכולים היו להימנע מתוצאותיהן הנוראיות של תאונות הדרכים ואף להינצל אילו רק היו בעלי ידע שהיה משפיע על אופן נהיגתם, יכולת השליטה שלהם ברכב והגברת מודעותם לפעולה הנכונה ומצילת החיים במצבי חירום.
ככלל, תלמיד נהיגה בישראל אינו מקבל הכשרה מקיפה ונכונה לנהיגה בטוחה, אלא שיעורים ב”איך לעבור טסט” במהירות האפשרית. רובנו נוהגים שנים רבות ומסגלים לעצמנו דפוסי נהיגה, חלקם נכונים וחלקם לא. שנים של ניסיון בנהיגה אינם מעידים על מיומנות נכונה. כל נהג יכול לנהוג טוב ובטוח יותר, אם רק היו מלמדים אותו איך.

דווקא בישראל, שבה יש מקום רב לשיפור תרבות הנהיגה, הכשרה מקצועית מתאימה תעניק ערך מוסף בולט על פני נהגים אחרים ותגביר את בטיחותך וביטחונך בעזרת כלים שישפרו משמעותית את רמת הנהיגה שלך.

הכביש הוא סביבה מורכבת ולעיתים מסוכנת, אבל ב- DRIVE ART נלמד אתכם “לשרוד את הג´ונגל”, לשלוט במכונית, לקרוא את תנאי הדרך וחשוב מכל – להקנות לכם את הכלים לביטחון, הנאה וליצירתיות שבנהיגה.

מגרש החלקה או קורס אישי, למה עדיף קורס אישי על פני קורס במגרש החלקה?

מגרש החלקה מדמה כביש חלק יותר מקרח – מצב שאינו אופייני לכבישי ישראל ולפיכך אינו מדמה מצבי נהיגה אמיתיים; מגרש החלקה מאפשר תרגולי איבוד אחיזה ותו-לא. מגרש החלקה ומגרש חניה, עליהם נערכים על פי רוב קורסים קבוצתיים, מצוינים לתרגולים ממוקדים של מצבי חירום, אך לא למצבי נהיגה אמיתיים בהם אתם עשויים להיתקל בכביש. על מנת שאותה מיומנות הנרכשת במהלך הקורס תהיה יעילה גם בזמן אמת בכביש, היא דורשת תרגול מתמיד שעל פי רוב אינו מתבצע בתכיפות מספקת.
ב- DRIVE ART נלמד אתכם גם את הטכניקות הללו – אולם רק כמוצא אחרון, מאחר שכמו במירוצים, נהיגה היא דבר מורכב הדורש תכנון מראש. בנהיגה דברים אינם “קורים” – הם נגרמים. הרעיון הוא ללמוד וליישם ביתר קלות טכניקות שיאפשרו לכם להימנע ממצבי חירום מלכתחילה; כלומר לצפות את הנולד ולא להגיב למצבים אליהם נקלעתם (בלימת חירום, התחמקות ממכשול וכדומה).

לפיכך, חלק מהותי מקורסי הנהיגה אותם אנו מעבירים מתמקד בלימוד “קריאת” הכביש והתנועה, פיתוח יכולת צפייה, תכנון נכון ושקלול הנהיגה.

אז למה ללמוד דווקא אצלנו?

בדרייב ארט מאמינים ביחס ובהתאמה אישית ולכן הקורסים שלנו הם בשיטת – מדריך אישי לכל תלמיד. בצורה זו את/ה תקבלו את מלוא תשומת הלב של המדריך,
זמן נהיגה מרבי והתייחסות מפורטת לאמנות הנהיגה. בנוסף, מדריכי הנהיגה שלנו הם בוגרי קורסי לנהיגת מירוצים ולרובם ניסיון מעשי של ממש בנהיגת מירוצים.

במה שונה שיטת הלימוד בדרייב ארט משיטת הלימוד המקובלת בארץ ובעולם?

על פי רוב, בתי ספר להכשרת נהיגה עורכים הדרכות נהיגה לקבוצות תלמידים שחולקים מכונית אחת, או כל תלמיד במכוניתו האישית ועל כל אלו מוצמד מדריך; כלומר, המדריך מחלק את זמנו בין מספר תלמידים ועליו להעביר חומר לימוד רב בזמן מוגבל.
בשיטה זו , התלמיד עלול “ללכת לאיבוד”: אין מקום לדגשים, חסר מגע אישי ותרגול מעמיק לרמתו הפרטנית של התלמיד. בנוסף, זמן הנהיגה של כל אחד מהתלמידים מצטמצם משמעותית.

בדרייב ארט, הדוגלת בשיטת ה-ONE ON ONE (מדריך אישי לכל תלמיד), הדגש הוא התאמה מלאה לרמתו, יכולתו וקצב התקדמותו של כל אחד ואחת.